edm logo 1

 

HISTORIE LOVE PARADE

První Love Parade proběhla v Berlíně 1. července 1989 pod taktovkou jejího stvořitele techno DJe Matthiase Roeingha (známý jako Dr.Motte). Průvod s 3 auty s hudební aparaturou byl registrovanou politickou demonstrací, na kterou dorazilo kolem 150ti lidí. Další rok už to bylo kolem 2000 lidí a s roky stoupal i počet návštěvníků až k rekordním číslům kolem 1,5 milionu.

V roce 2001 slavná Love Parade přišla o status demonstrace a stala se z ní "běžná" hudební akce. Díky tomu se náklady na pořádání vyšplhaly do takové míry, že se následující roky 2004 a 2005 pro nedostatek sponzorů nemohla akce konat. (poznámka redakce: o bezpečnost a úklid se při nahlášené demonstraci stará město, policie a hasiči. U běžné produkce jsou všechny bezpečnostní záležitosti povinností pořadatele)
Restart přišel až s novým organizátorem McFit, který zachránil společnost Planetcom GMBH (která stála za pořádáním Love Parade) před vymazáním z obchodního rejstříku.

V letech 2007-2010 se Love Parade přesunula do jiných měst, kde taktéž slavila úspěch u návštěvníků. Tečkou za legendární pouliční taneční akcí byla nešťastná událost v Duisburgu, kde při vstupu do oploceného areálu konání akce zemřelo 21 návštěvníků.

rave the planet 2022 003

 

ZNOVUZROZENÍ JAKO RAVE THE PLANET

Dr Motte si s myšlenkou pořádání velké společné akce, kde by všechny opět spojila hudba, pohrával už v roce 2000. Prvním náznakem byl velký model Love Parade v berlínském obchodním centru. Vše ale přerušila covidová opatření.
Až letošní rozvolnění umožnilo započít velké přípravy. V březnu padlo rozhodující datum 9.července 2022 a konečně se mohla uskutečnit "politická demonstrace" Rave The Planet - Together Again.

Trasa nového průvodu vedla z Ku'dammu v Charlottenburgu do Großer Stern v Tiergarten. Mezi 18 pojízdnými stagemi byly zastoupeny kluby jako Anomalie a společnosti jako GEGEN, např. kamion s názvem „LichtParade“ využili také kolínští klimatičtí aktivisté.

 

V den kdy pořadatel Dr.Motte slaví 62 narozeniny se na trase tanečního průvodu pohybuje podle předběžných údajů až 300 tisíc lidí, později se počty upřesnili na 270 tisíc návštěvníků.

Průvodu se účastnilo 18 kamionů na kterých zahrálo přes 150 DJů mnoha tanečních stylů, včetně techna, např. Luigi Madonna, Ace Ventura, Alexander Kowalski, A*S*Y*S b2b Kai Tracid, Dr. Motte, Juliet Fox, Nakadia, Patrik Berg, PETDuo, Westbam a mnoho dalších.

A kdo tuhle zásadní akci propásl, nevěšte hlavu, už se mluví o příštím ročníku, kdy zaznělo i datum - sobota 8.7.2023.

rave the planet 2022 1

 

electronicdancemusic.cz © 2023