edm logo 1

 

medusa festival 2022 accidentJedna osoba zemřela v sobotu a 17 bylo zraněno, z toho tři vážně, poté, co se na hudebním festivalu poblíž španělské Valencie zhroutila scéna, uvedli místní úřady.

Ke katastrofě došlo na festivalu Medusa ve městě Cullera nedaleko Valencie ve 4:18 místního času kvůli silnému poryvu větru.
Zabitému muži bylo 22 let, oznámila španělská civilní garda.
Civilní garda, španělská polovojenská policejní jednotka, která má vyšetřování na starosti, také uvedla, že došlo k větším škodám než jen částečnému zřícení jeviště.

V době, kdy k incidentu došlo, bylo na místě ještě asi 50 000 lidí, uvedla agentura s tím, že evakuace lidí z festivalu trvala 40 minut a proběhla bez problémů.

V sobotu brzy ráno vedení festivalu oznámilo, že festival přerušilo.
"Vzhledem k nepřízni počasí v ranních hodinách 13. srpna 2022 s cílem zajistit bezpečnost návštěvníků koncertu, pracovníků a umělců shromážděných na festivalu
"Místo festivalu je preventivně vyklizeno s cílem usnadnit práci záchranné a bezpečnostní služby na Medusa Festivalu," dodali pořadatelé.
Videa zveřejněná na sociálních sítích brzy v sobotu ukazovala silný vítr a struktury padající z pódia, když byly evakuovány velké davy návštěvníků festivalu.

Valencijská sekce španělské národní meteorologické služby (AEMET) na Twitteru uvedla, že teplý vánek způsobuje velmi silné poryvy větru a prudké zvýšení teploty.
Kolem 3 hodiny ráno místního času byla teplota na letišti Alicante-Elche jižně od místa konání koncertu na pobřeží Středozemního moře závratných 40,5 Celsia (přibližně 80km) s větrem o rychlosti 82 kilometrů za hodinu.

 

medusa festival 2022

 

electronicdancemusic.cz © 2023