Milion návštěvníků na Street Parade 2018

Největší světová taneční událost je za námi. Dvacátá sedmá švýcarská Street Parade, která se konala 11.srpna 2018 přivítala v ulicích Curychu přes 1 milion lidí. Tančilo se všude - u osmi pódií, 28 Love-Mobilů (hudebních kamionů), na jezeře na lodích i v blízkých ulicích. Počasí jako každý rok tanečníkům přálo.

Účastnili se i desítky milovníků taneční hudby z čech, kteří cestovali vypraveným busem přímo na tuto akci.

Zahájení Street Parade měli na starosti legendární Paul Kalkbrenner, který odstartoval hudební maraton na hlavním pódiu s názvem OPERA STAGE, a Dubfire (iránský DJ a polovina dua Deep Dish), který si střihnul b2b set s Nicole Moudaber z Nigérie.

dubfire street parade 2018nicole moudaber street parade 2018

Zmínit musíme i kamion s výjezdovým číslem 3. "Garden Of Eden" na kterém se s headlinery Pat Farrell, Robin Tune a Bass Hours ukázal i český HOLLY THE BIG (na obrázku s českou vlajkou, napravo od něj Pat Farrell)

street parade 2018 05

 

Celá Street Parade odstartovala ve 13 hodin, kdy se rozezněla hudba na velkých pódiích a následoval ve 14 hodin první kamion, který byl pod patronací BPM Festivalu. Následoval start všech 28 kamionů, které postupně po 8 minutách vyjížděly z "Opening Truck" na dva a půl kilometru dlouhou trasu, která vedla kolem Curyšského jezera.

Jeden z účastníků české výpravy Radek Hrubý svůj report zveřejnil na onezoomusic.com , kde si můžete přečíst celý článek o dojmech z letošní Street Parade

"Street Parade byla doposud ta největší akce, které jsem se zúčastnil. Když jsme v 12:00 chodili v klidu před hlavní stagi nic nenasvědčovalo tomu, že by zde za hodinu, kdy to celé mělo vypuknout, mělo být hodně lidí. Ve 13:00 začal Paul Kalkbrenner svůj opening set. K našemu velkému zklamání byla hlavní Opera Stage naprosto nelogicky nazvučena. Basy byly ohlušující už 100m od stage, ale výšky nebyly slyšet ani 35m od stage a zvuk byl stejný i do pozdních večerních hodin. A tak všechna jména jako Paul Kalkbrenner, Seth Troxler, Joris Voorn, Tale Of Us, Loco Dice, Joseph Capriati, Pan-Pot byla prakticky k ničemu, neboť nebylo slyšet vubec nic než hutně se rozprostírající basovou linku.

paul kalkbrenner street parade 2018

Opakem tomu bylo na Elrow Stagi, která byla naprosto perfektní. House, techno a nafukovací blbosti dodávaly této stagi naprosté grady. Svým vzhledem působila naprosto pohodově. Zde byla jména jako De La Swing, wAFF, Eats Everything, Bastian Bux a jeho nadupaný set, Andrea Oliva se svým brutus setem a Nic Fanciulli na závěr.

Ale pozor, než se k ní dostanete, musíte projít celým davem přes přeplněný most, ale s tím holt člověk musí počítat, když jede na takovou akci. Nejlepší koncept zvolili u Rakete Stage, která se nacházela v parku a DJs hráli z většího kruhového altánku přímo uprostřed parku. Zde vystoupili například Andhim, jejichž set patřil k tomu nejlepšímu co jsme zažili.

Celkově se těším na další ročník a pokud bude zase možnost jet za tak nízkou cenu zájezdem s klukama z EDM CZ, tak rozhodně doporučuji jet. Je to zážitek na celý život. Avšak musím varovat, že pouze pro otrlé a zkušené party lidi. Né každého baví se tlačit 7 hodin v milionovém davu."

Už nyní se můžete těšit na další ročník této monstrózní párty, která už zná své datum - 10. srpna 2019 !

street parade 2018 01

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival