Vstupenky na Glastonbury 2019 se vyprodaly v rekordně krátkém čase

Vstupenky na britský festival Glastonbury 2019 byly vyprodány  už půl hodiny po začátku předprodeje.

Prodej standartních  vstupenek byl spuštěn v neděli 7. října v 9 hodin. Na Twitteru ihned po startu předprodeje okomentovali organizátoři že je o lístky neuvěřitelná poptávka. A pár minut poté spoluorganizátorka Emily Eavis oznámila že "prodej skončil !" , bylo 9 hodin a 36 minut.glastonbury 2014 01 photo adam gasson

Foto: Adam Gasson

Organizátoři uvádějí, že každoročně prodají 135.000 vstupenek.

Zajímavostí je, že se všechny vstupenky v hodnotě 248 britských liber vyprodalo, aniž by někdo znal jediné jméno z vystupujících. Z Glastonbury se ale za ta léta působení stala legenda, nad kterou se o účasti moc nepřemýšlí, prostě se tam musí být.

Internet je ale plný spekulací o tom kdo by měl v roce 2019 být headlinerem. I sama Emily Eavis v nedávné době říkala že na vrcholu jejího seznamu je Paul McCartney, zálusk mají i na Eltona Johna, Kendricka Lamara a zájem ze strany festivalu je dokonce o světově známou formaci ABBA. Dokonce i sama Madonna naznačila že bude otevřená k jednání o vystoupení.
Sama Emily Eavis letos v létě napověděla v rádiu BBC Radio 2 že mezi headlinery je žena a není z Británie, "víc napovědět nemůžu, jinak bych se dostala do problémů".

Zakladatel festivalu Michael Eavis v červenci oznámil, že bezplatně věnuje 500 vstupenek stážistům v oblasti Mendip v Somersetu, kde se nachází Worthy Farm, poté co se dozvěděl o nedostatku ošetřovatelů v kraji.

Glastonbury 2019 se bude konat od 26. do 30 června.
Organizátoři uvedli, že seznam vystupujících je potvrzen i na rok 2020, kdy bude festival slavit 50. výročí.

glastonbury 01

glastonbury logo

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival