Martin Garrix potřetí na prvním místě v DJ MAG TOP 100 DJs

martin garrix amf 2018 02Mladý holanďan Martin Garrix získal v celosvětové anketě DJ MAG TOP 100 DJs titul nejlepšího DJe pro rok 2018. Povedlo se mu to tři roky po sobě. Poprvé v roce 2016 jako nejmladšímu DJovi v historii této ankety a v roce 2017 obhájil prvenství.

Garrix na pódiu převzal vítěznou cenu od ředitele DJ MAGu Martina Carvella v rámci vyhlašování ankety o sto nejlepších DJs. Akce se konala na Amsterdam Music Festivalu (AMF) v průběhu ADE (Amsterdam Dance Event).

Od svého vítězství před 12ti měsíci měl velmi úspěšný rok, v muzeu Madame Tussauds v Amsterdamu odhalil svou voskovou sochu, vydal svou fotografickou knihu "Life = Crazy". Údajně pracuje s Rihannou na svém nadcházejícím albu. Každoročně také vydává nové tracky každý den během ADE.

V letošním roce v anketě hlasovalo neuvěřitelných 1,2 milionu lidí, což je nárůst o téměř 200,000 hlasů než v roce 2017. Nejvíce hlasů pocházelo z USA, následovala Velká Británie, Brazílie, Mexiko, Itálie, Německo, Belgie, Nizozemsko, Francie a Španělsko.

V první desítce ankety není oproti loňskému roku velký pohyb. Belgičtí bratři Dimitri Vegas & Like Mike si udrželi druhou pozici, zatímco Hardwell přeskočil Armina ze čtvrtého místa na třetí. I přes to, nebo právě kvůli tomu, že na dobu neurčitou přerušuje veškerá svá vystoupení. Armin van Buuren se propadl o jednu pozici, na 4. místo. Zůstává tak nejvýše umístěným trance DJem a fakticky i nejúspěšnějším DJem této ankety, kdy se během posledních 13ti let umisťoval v první čtyřce.

dimitri vegas like mike 2018 djmaghardwell djmag 2018

David Guetta měl dobrý rok a poskočil o dvě příčky na páté místo. Nechal za sebou i Tiësta na pozici s číslem 6. Největší novinkou v TOP10 je Don Diablo, který skočil o čtyři místa na pozici 7. a upevnil tak své místo v nejvyšší lize. Afrojack (8.) a Marshmello (10.) zůstávají stabilně na svých pozicích z předešlého roku, zatímco Oliver Heldens se dostal zpět do TOP10 na 9. místo. Steve Aoki (11.) sestoupil o dvě místa dolů a největším překvapením v TOP10 jsou The Chainsmokers, kteříse z loňského 6 místa posunuli na letošní 31. pozici.

armin van buuren djmag 2018david guetta djmag 2018

Hned za první desítkou se drží R3HAB (12.) a Alok (13.). W&W si drží 14. místo z loňského roku.
Avicii postoupil z 28. pozine na číslo 15. Taneční svět byl šokován jeho předčasným úmrtím na začátku tohoto roku a deset tisíc jeho fanoušků pro něj hlasovalo aby zajistili, že jeho hudba nebude zapomenuta. Eric Prydz (20.) postoupil ze 34. místa až do TOP20 snad i díky své stále vyprodané rezidentuře na Ibize.
Fedde Le Grand (22.) a Ummet Ozcan (23.) se nachází těsně pod hranicí horní dvacítky, první postoupil o 17 míst a druhý o 15. O několik pozic postoupili i Quintino, Vinai a Bassjackers.
27. místo obsadila australská dvojčata NERVO, postoupily o 15 míst a stávají se nejlépe umístěnými ženskými DJs.
Maskovaný Angerfist (29.) pokročil o 11 míst, ale stále to nestačilo na to aby získal zpět ocenění pro nejvýše umístěného HARD DJ. Trofej získal jeho kolega Hedhunterz (28.), který se umístil jen o jednu příčku nad ním. Nebyl to ale nejlepší rok ani pro další hardstylové umělce. Radical Redemption a Brennan Heart spadli viditelně dolů. Alespoň ukrajinské slečně K8 se povedlo vyskočit o sedm míst na 65.

Ve srovnání s předešlým rokem byly v anketě další ženy. Kromě NERVO a K8 se v TOP100 ještě umístila Mariana BO (68.), Alison Wonderland (96.) a v anketě nováček Nina Kraviz (97.).

martin garrix amf 2018 01

O nejvyšší nový vstup do TOP100 se postarali fanoušci MATTN, kteří ho poslali až na 72. místo. Dalšími nováčky ankety magazínu DJ MAG jsou Breathe Carolina, NGHTMRE, Rave Republic a Slander. Poprvé také vstoupili do TOP100 Cedric Gervais i KO:YU (Deniz Koyu s novým jménem).

I techno má své fanoušky, dokazují to nová jména v letošním seznamu - Adam Beyer nebo Marco Carola. Pro Carla Coxe to byl určitě úspěšný rok, postoupil o devět příček na 53. místo a opět získal ocenění pro nejvýše umístěného techno umělce. Richie Hawtin (61.) posoupil o 19 pozic.

Máme tu také několik návratů do TOP100, což dokazuje, že vypadnutí z nejlepší stovky neznamená, že jste pryč navždy. Vrátili se Daddy's Groove, Wildstylez, MaRLo, Deorro, Bobina a Markus Schulz a nejvyšší příčku pro návrat obsadila Swedish House Mafia a to i přes to, že švédská trojice zahrála pouze na jediné show v Miami. Další vystoupení která jsou naznačována pro příští rok by byl jistý postup v anketě. I tak se ale představitelé SHM umístili - Steve Angello postoupil o 24 míst na 58. ale Axwell & Ingrosso se propadli o 20 na 41. místo.

Nejvyšší postup letošního roku získalo izraelské psy-trance duo Vini Vici, ti poskočili o 38 pozic na 34. příčku. Další umělci, kteří pokročili o více jak deset míst jsou Danny Avila, Timmy Trumpet, Yellow Claw, Cat Dealers, Martin Jensen, Will Sparks , Robin Schulz, Andrew Rayel, Swanky Tunes, Mosimann a Tchami.

Cenu pro Nejvýše umístěného Drum & Bass DJe získal nezastavitelný Andy C (90.)

Po rozšíření systému volby do ankety pomocí sms přihlášení pro oblasti bez Facebooku, došlo k nárůstu hlasů z asijských zemí, hlavně z Číny. To nepochybně pomohlo i dvěma čínským DJům Carta (73.) a DJ L (84.) postoupit v anketě o 19 a 14 míst.

Během hlasování měli stránky DJ MAG 61 milionu shlédnutí.

DJ MAG TOP 100 DJs 2018

top 100 djs 01

 

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival