Dr. Motte che vzkřísit slavnou Love Parade

 

love parade mini 4Dr. Motte a jeho tým se snaží oživit slavnou "Love Parade".
Od první Love Parade v roce 1989 a další historické události - pád berlínské zdi, uplynulo přes 30 let.
Dvě události, z nichž každá tvořila historii.
Když Německo loni oslavilo třicetileté výročí pádu berlínské zdi, bylo to zároveň i výročí pro slavnou Love Parade. Počínaje 13. lednem 2020 byl startovní signál vydán iniciativě, která chce šířit povědomí o projektu "Rave The Planet" a umístit Berlín do centra světové elektronické hudby a klubové kultury.
Projekt "Rave The Planet" chce bojovat proti vysídlení klubů (z důvodu nesmyslných administrativních požadavků), sbírat finanční dary a zároveň vzkřísit legendární Love Parade.

Od 13. ledna se v berlínském nákupním centru "Mall of Berlin" představil miniaturní model berlínské scény, kde se odehrávala světově největší taneční událost Love Parade.
Pro podporovatele a fanoušky této akce i taneční hudby je k dispozici online obchod webu Rave The Planet, kde si každý může zakoupit miniaturní figurku, kterou může umístit na model berlínské LP. Minimální dar je 5 Euro za standartního miniravera. Pokud chcete na vzkříšení Love Parade darovat větší částku, k zakoupení jsou stromy, pouliční osvětlení, technokamiony nebo mobilní toalety Dixi (za 250 Euro). Některé figurky stále nejsou odemčeny, naopak jiné, např. modely miniraverů "Techno Bert", "Goa Gerry" nebo "Love Louis" jsou již vyprodané.

Dva dny po zahájení prodeje si zájemci koupili přes 3500 miniaturních tanečníků, týden po zahájení už to bylo přes 7000 miniatur.
Cíl akce je prodat 1 500 000 modelů-miniaturních tanečníků.

LOVE PARADE

Loveparade založil v roce 1989 Matthias Roeingh (Dr. Motte) a Maximilian Lenz (Westbam) a prvního ročníku s mottem „Friede, Freude, Eierkuchen“ se zúčastnilo 150 tanečníků.
O pár let později se už LP proměnila v podívanou pro miliony návštěvníků. Podle organizátorů edici v roce 1999 navštívilo 1,5 milionu lidí.
V roce 2001 byla Love Parade zbavena stavu demonstrace a od té doby byla kvalifikována jako komerční událost.
V roce 2010 se uskutečnila poslední  Love Parade. Důvod jejího ukončení byla tragédie, při které bylo v davu umačkáno 21 lidí a 341 jich bylo zraněno.

love parade mini 1

love parade mini 2

love parade mini 3

love parade mini 5

love parade mini 6

love parade mini 7

love parade mini 8

 

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival