Na festivaly chodí více lidí než kdykoliv předtím

festicket logo 1Festivalový trh dosáhne v roce 2020 hodnoty 4,1 miliardy EUR.

Přední festivalová cestovní platforma Festicket vydala novou zprávu, ve které uvedla, že stále více lidí cestuje na festivaly za festivalovými zážitky větší vzdálenosti.

Festicket je přední světová platforma pro cestující s více než 1 milionem uživatelů a proto má mnoho informací o tom, jak se mění festivalové trendy.

Zatímco Anglie se může pochlubit 27 významnými festivaly, ve skutečnosti vzrostly čísla návštěvnosti na evropské pevnině. Příkladem je cestovní destinace Itálie, kde bylo zaznamenáno navýšení v počtu cestujících na festivaly od roku 2016 o 457 %.

Podle průzkumů se 67 % návštěvníků festivalů rozhoduje spíše pro ubytování v kempech než v drahých hotelech. Pouze návštěvníci z Itálie a Belgie volí raději hotely.

Další zajímavý poznatek odhalil že nejvyšší průměrné výdaje spojené s návštěvami festivalů jsou v USA s 578 EUR, naproti tomu nejnižší jsou v Thajsku s 396 EUR.

Prodej vstupenek a cestovní platforma předpovídají, že roční festivalový trh dosáhne v roce 2020 hodnoty 4,1 miliardy EUR, což je dvojnásobek hodnoty z roku 2016 (2,3 miliardy EUR).

"Po pěti letech spolupráce s festivaly po celém světě a shromažďování údajů je úžasné vidět, jak se trh mění a postupně roste", uvedl zakladatel společnosti Festicket Zack Sabban.

festicket 2018 1

Převzato: https://djmag.com/news/more-people-are-going-festivals-ever-report-says

Narozeniny slaví:

No events today...

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival