5 nejbohatších DJ's na světě v roce 2014

Ve Spin Academy dali dohromady žebříček nejbohatších DJů a zdůraznili těch 5 nejbohatších na světě za rok 2014. Zjistěte, kolik vydělávají za jedno vystoupení a kolik je jejich čistý majetek.
Spin Academy je on-line škola pro DJe a škola hudební produkce. Na jejich stránkách spin-academy.com je k vidění velké množství videí s přednáškami a návody.

tiesto 011. Tiësto
Majetek: 75 milionů dolarů  (250 tisíc dolarů bere za vystoupení)
Tiësto je jedno z největších jmen v moderní elektronické taneční hudbě. Holandský DJ se proslavil koncem 90tých let na evropské klubové scéně, a v roce 2004 dosáhl významného mezinárodního úspěchu, když se stal prvním djem, který hrál živě na Olympijských hrách v řeckých Athénách.

2. Thomas Bangalter a 3. Guy-Manuel De Homem-Christo
Majetek každého: 60 milionů dolarů  (každý 225 tisíc dolarů za show)
Uznávanější polovina hudebního dua Daft Punk. Thomas Bangalter je také filmový režisér, kameraman, skladatel filmové hudby a vlastní svůj label "Roule".
Známější jako druhá polovina Daft Punk je Guy-Manuel De Homem-Christo také vlastník nahrávací společnosti "Crydamoure". Společně De Homem-Christo a Bangalter pomohli dostat elektronickou taneční hudbu do popředí současné hudební kultury.

4. Paul Oakenfold
Majetek: 58 milionů dolarů  (300 tisíc dolarů za vystoupení)
Paul Oakenfold je už veterán. Jeho jméno bylo známé na britské trance scéně už v 80 letech. Dnes je jedním z nejznámějších DJů všech dob.

5. Paul van Dyk
Majetek: 52 milionů dolarů  (100 tisíc za vystoupení)
Německý progresiv-trance DJ Paul van Dyk je široce uznávaný jako jeden z největších DJs na světě. Je držitelem desítek DJ ocenění.

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD
SAGA Festival