apokalypsa 49 2022 2To the Moon and Back je 49. díl pokračující série prestižní značky Apokalypsa, která své první vydání měla již v roce 1999. Po velkém úspěchu uskutečněného 20. výročí v roce 2019 se Apokalypsa vrací v září 2022 s kompletním seznamem účinkujících, tématickým příběhem a 12 hodinovou„hi-spec“ vizuální produkcí. 3 pódia toho aktuálního techna, hardtechna a [tech]house music se vrací do brněnského Bobycentra 23.9.2022.

Legenda brazilské školy djingu, scratchmaster, showman vystupující pouze z gramofónů, který Vás přesvědčí, že kombinace techna, vertikálního scratchování nebo bubnování na vinyl je zážitek, který je třeba vidět a zažít. Marcos Santos alias Dj Murphy se stal dvakrát po sobě nejlepším Djem Brazílie, samotný časopis Sound Magazine o něm napsal, že je to člověk, který dokáže doslova kouzlit s deskami a hypnotizovat všechny, kteří mu vidí pod ruce.

Dalším z oznámených vystupujících je španělské duo The Yellowheads. Spojením dvou odlišných techno umělců vzniklo těleso, které zkrátka na fanoušky velmi dobře funguje. Sami svůj sound definují jako atmosférické techno s retro nádechem, ovšem toto tvrzení také potvrzují i jejich samotné autorské skladby. Ty vydávají na labelech Kraftek, Suara, Toolroom, Tronic, Break New Soil, Analytictrail, Phobiq, Trapez, 100% Pure, nebo Bitten, velmi často spolupracují na remixech s Misstress Barbara, Sasha Carassi, Wehbba, či Mark Broom. V roce 2014 byli na 34. místě světového DJs Techno List a jejich track Submerged byl na několik měsíců na 2. místě v seznamu Best Techno Tracks, přičemž na svých vystoupeních jej pravidelně hrává také Carl Cox.

Během večera odehraje svůj set také The Advent, portugalský zvukový designer, majitel labelu Kombination Research a Alpha recordings, osobní zvukař Derricka Maye a koproducent Luka Slatera nebo Joeya Beltrama, který spolupracoval se jmény jako jsou John Lydon (Sex Pistols), Robert Plant (Led Zeppelin) nebo Wild Bunch (Nelly hopper & Massive Attack). Pro nový termín konání akce už byla potvrzena i účast techno legendy, synovce spisovatele Arthura C. Clarka, „barona, ambasadora a ďáblova advokáta techna“ – Davea Clarka. Legendární duo, které se na Apokalypse poprvé předvedlo v roce 2005, hvězdný brazilský pár, který je na vrcholu pomyslné pyramidy hardtechna, Anna & David alias Pet Duo právě potvrdilo svojí účast na zářijové Apokalypse. Na Apokalypsu dorazí z Německa také Mark Reeve z labelu Drumcode. Původně Angličan, nyní žijící v Německu, jehož tracky vyšly na labelech jako Cocoon, Drumcode, Soma či Intec dorazí na hlavní pódium Apokalypsy. Awakenings Gashouder, Space Ibiza, Fabrik Madrid nebo Rex Club je jen malý seznam míst, kde producenstký kolega Adama Beyera či dua Pig & Dan vystoupil a kam se pravidelně také vrací. Na Apokalypse vystoupí i rakouský DJ Mario Ranieri a berlínská DJ a producentka Black Lotus. Dalším umělcem, který přislíbil účast na festivalu je brazilský mixmaster a zástupce nejtvrdší podoby techna DJ Lukas.

 

apokalypsa 2022 2 02