Paul Kalkbrenner míří s novým albem do Brna

paul kalkbrenner 03Kromě lámání hitparádových rekordů, vyprodávání arén po celé Evropě a úspěšných amerických turné po boku hvězd jako jsou Iggy Pop nebo Nicki Minaj, se věnuje i herectví. Právě hlavní role v „berlínském Trainspottingu“ - snímku Berlin Calling, ke kterému vytvořil i soundtrack, z něj v roce 2008 udělal přes noc hvězdu první velikosti.
Řeč je o Paul Kalkbrennerovi, který se po letošním úspěšném koncertě na festivale Colours of Ostrava na jaře znovu vrátí do České republiky. V sobotu 2. března 2019 zahraje poprvé v Brně, konkrétně v Zoner Bobyhall. S sebou přiveze aktuální album Parts of Life v koncertním provedení. Jeho vystoupení „live in concert“ potrvá déle než 3 hodiny. Posluchači se mohou těšit také na zahraniční umělce z Kalkbrennerova labelu i domácí špičku.

Vstupenky jsou od tohoto týdne exkluzivně v předprodeji TicketLIVE od 490,-.

Zatím poslední řadové album “7” vyšlo s velkým úspěchem na značce Sony International/Columbia a dlouho se drželo na předních příčkách evropských hitparád. Sbíralo i skvělé recenze a ocenění v magazínech a novinách jako jsou New York Times, Der Spiegel nebo Mixmag. Velké očekávání proto budí i novinka Parts of Life, která zaznamenává zkušenosti Paula Kalkbrennera v německé vznikající taneční scéně, kterou vnímal už jako teenager na počátku devadesátých let. „Nové album působí jako návrat k počátkům, není v něm žádný pokus o vytváření moderních, současných trendů. Spíše vykresluje taneční scénu a její sound na začátku 90. let. Zvuk je v obecném měřítku surový, bez patrných známek digitálních úprav,“ popisuje za pořadatele Dalin Vajčner, podle kterého je díky tomu nová nahrávka právě tak skvělá a jedinečná.
„Prvních pět skladeb, které samozřejmě zazní i naživo, jsou velkým důkazem účinnosti tohoto jednoduchého receptu. Ačkoli to popsáno slovy zní až minimalisticky, na koncertě půjde o velký, plný a hutný zvuk. Z alba i live je patrné umělcovo hudební vyzrání, jeho cit a zkušenosti,“ dodává. „Kalkbrennerovi bylo v době pádu berlínské 12 let a náhlý příval svobody a zejména nové hudby jemu, stejně jako milionům dalších, od základů změnil život. Možná právě proto lze očekávat Paulův live set v Brně jako euforický soundtrack svobody a dokonalého oproštění se od světa okolo“.

paul kalkbrenner 2019 brno

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD