steve aoki 08steve aoki logo

BIOGRAFIE

DJ, producent a hudební manažer Steve Aoki (celým jménem Steven Hiroyuki Aoki) se narodil 30.listopadu 1977 v Miami (USA).
V současné době žije v Hendersonu v Nevadě.
Vyrostl v Newport Beach v Kalifornii, kde v roce 1995 absolvoval Newport Harbour High School. Je Japonského původu a má ještě dva starší sourozence, sestru Kanu a bratra Kevina (majitel restaurace Doraku Sushi). Jeho nevlastní sestra je modelka a herečka Devon Aoki. Otec Rocky Aoki (bývalý zápasník a zakladatel restauračního řetězce Benihana) a matka Chizuru Kobayashi. Navštěvoval kalifornskou univerzitu v Santa Barbaře a už tam produkoval první nahrávky. V pokoji studentské koleje se uskutečnily jeho první undergroundové vystoupení.

V roce 1996 založil vlastní nahrávací společnost, kterou pojmenoval DIM MAK (odkaz na jeho dětského hrdinu Bruce Leeho).
V DIM MAK Records vydával hudbu dalším electro-house umělcům jako The Bloody Beetroots, Infected Mushroom nebo Mustard Pimp.
V Květnu 2006 se Aoki stal členem správní rady neziskové organizace "Music Is Revolution Foundation", která poskytuje podporu hudební výchovy na veřejných školách.

16.října 2007 vyšlo jeho debutové mixované album 'Pillowface and His Airplane Chronicles'.

Steve Aoki je známý pro jeho akrobatické surfování na tanečním parketu, házení dortů do davu nebo stříkání šampaňským na fanoušky v prvních řadách.
Uskutečňuje průměrně 250 vystoupení ročně.
V červenci 2012 byl Aoki anketou Pollstar Top 100 označen za největšího umělce v oblasti taneční hudby pro severní Ameriku.

První sólové album "Wonderland" vyšlo 10. ledna 2012 a bylo nominováno na cenu Grammy Awards v kategorii nejlepší album dance/electronica.

11.října 2013 Aoki spolupracoval s kapelou Linkin Park na písni "A Light That Never Comes", která byla později použita ve filmu Expendables 3.

V roce 2013 skončil na 6. místě v soutěži America's Best DJ, kterou pořádají časopisy DJ Times a DJ Pioneer.

V letech 2011 až 2014 se řada jeho skladeb objevila v několika reklamách, televizních pořadech a filmech.

V roce 2015 se skladby z Aokiho alba Neon Future objevují ve sci-fi thrilleru The Hive, na který vytvořil i soundtrack. Mimo jiné se na filmu podílel i jako výkoný producent.
Aoki se stává ústřední postavou dokumentu "I'll Sleep When I'm Dead", který vznikl během nahrávání jeho dvojalba Neon Future. Je zaměřen na jeho rodinnou historii, životní styl, hudbu a podnikání.

Aokiho čtvrté studiové album Kolony bylo vydáno 21.července 2017.

Za svou kariéru uskutečnil řadu vystoupení v médiích, zejména televizi, hudebních videích nabo na poli videoher. Objevil se i v reklamě proti kožichům společnosti PETA, kterou údajně podporuje od jeho 14ti let.

Aoki vyhrál a byl nominován na řadu prestižních ocenění. V roce 2007 byl časopisem BPM Magazine jmenován Best Party Rocker DJ, časopisem Paper Magazine nejlepším DJem roku a v soutěži Ibiza Awards vyhrál s nejlepším setem sezóny.

Steve Aoki je držitelem několika světových rekordů, za všechny jmenujme Nejvíce cestující hudebník za jeden rok (v roce 2014 uskutečnil 161 vystoupení ve 41 zemích).

Od počátku své kariéry je zapojen do různých charitativních aktivit. Je zakladatelem charitativního fondu "Steve Aoki", která vybírá peníze pro globální humanitární pomocné organizace a lékařský výzkum.

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD