Promotér odsouzen za pět úmrtí na koncertu Steve Aokiho

Miguel Ángel Flores, hlavní organizátor vystoupení Steve Aokiho v madridské Aréně v roce 2012, kde zemřelo pět účastníků koncertu, byl odsouzen ke čtyřem letům vězení.
Flores a sedm dalších osob, které se podíleli na organizaci koncertu, byli odsouzeni za hrubou nedbalost, zabití a 29 zranění, zatímco dalších sedm obžalovaných, včetně zdravotníků, bezpečnostních pracovníků a bývalého šéfa policie v Madridu, bylo zbaveno všech obvinění.
Důvod rozhodnutí soudu byl vědomě nadměrný prodej 6 tisíc vstupenek i přes nižší kapacitu areálu. Údajně byly také záměrně uzavřeny požární východy, když nastala panika kvůli zapálené světlici, návštěvníci koncertu se hnali do už tak přeplněných prostorů, odkud nebylo úniku. Tato situace měla za následek smrt pěti dívek, tříhodinová evakuace prostorů a díky tomu dalších 29 zraněných lidí.
Soud také nařídil, aby každá pozůstalá rodina obdržela odškodnění ve výši 350 000 Eur. Ostatní zraněné osoby obdrží náhradu odpovídající jejich zraněním.
Soud Floresovi také nařídil, že musí ukončit veškerou činnost spojenou s organizováním a pořádáním akcí. Jeho klub Macumba v Madridu se měl přitom plánovaně znovuotevřít 14. října.

 

thriller music park 2012 3

thriller music park 2012 2

thriller music park 2012 1

Brzy...
Sensation WEB
Martin Garrix CZ Web