Sensation

sensation 1

 

 

INFO

Sensation je nizozemská halová taneční párty.

V letech 2000 a 2001, se konala vždy jen jedna párty nazývaná jako Sensation, poté se rozdělila na dvě samostatné párty: Sensation White a Sensation Black. Rozdělení proběhlo z důvodu různých hudebních stylů. Sensation White se zaměřuje na house a trance. Sensation Black se převážně zaměřuje na tvrdší hudební styly jako hardcore. Každý rok se pod názvem Sensation vydávají i 2 cd dvojdisky (White a Black) a 2 singly označované jako hymny.

První ročník této taneční párty (2000) nebyl vyprodán. Média ale oznámila, že je párty vyprodána, aby zvýšila renomé akce. Následně párty navštívilo 20 000 lidí. Při prvním ročníku v Amsterdam Aréně byla stage umístěna u stěny. V následujících ročnících již byla umístěna uprostřed haly. Veškeré následující ročníky Sensation White již byly úplně vyprodány, obvykle během několika málo dní. Sensation Black zpočátku nebyla vůbec tak úspěšná. Nicméně postupem doby si vybudovávala lepší reputaci a nyní je obvykle vyprodána pár dnů před párty. Sensation je jediná párty, která má povinný dress code.

Do roku 2005 se Sensation konala pouze v Belgii a Německu. Od roku 2006 agentura ID&T pořádá Sensation jako mezinárodní párty založenou na zjednodušené verzi, která se konala v Amsterdam Aréně v roce 2005. Mnoho zarytých fanoušků věří, že tento krok dělá párty méně atraktivní.

MARTIN GARRIX CZ WEB
SENSATION WORLD