svojsice 2022 2Svojšický undergound zastoupí portugalský mistr valivého techna Lewis Fautzi, premiéru v ČR si odškrtne rising star projektu KNTXT, exotická ONYVAA z USA, a extravagantní performerka a milovnice berlínkého techna Stella Bossi. Nebude chybět ani zástupce populárního Drumcode labelu, Harvey McKay ze Skotska.
Premiéra nás čeká také v podobě nové Exit melodic tech-house stage, na které se jako headliner představí zástupce labelu Anjunadeep, dj a producent Marsh.

Portugalsko je neprávem trochu opomíjeno ve spojitosti s technem a právě Lewis Fautzi vás přesvědčí o opaku. Na kontě má 4 výborná alba, kde každé odhaluje trochu jinou hudební stránku tohoto skvělého producenta. Nenechte se však zmást atmosférickou náladou a až downtempovou notou jeho sólovek, ale berte to jako předpoklad k tomu, že tenhle pán umí zvuk ohnout do všech poloh a když se postaví na stage, tak do toho dokáže opravdu krutě říznout.

ONYVAA o sobě dává poslední dobou čím dál více vědět a jen dokazuje, že opravdu patří k nezajímavějším producentkám na scéně. V její tvorbě a setech se mísí vlivy detroitské scény s groovy basovou linkou a devadesátkové syntezátory, což zaujalo i Laurenta Garniera, který popsal její tvorbu jako “excellent dancefloor monsters….”.

Stella Bossi Extravagantní živel berlínské scény, módní ikona a performerka, kterou můžete potkat v Berghainu, KitKatClubu, ale i na místech, kde byste to opravdu nečekali.
Těšíme se na úderný set v duchu jejího labelu s všeříkajícím názvem "The Beat Must Fu"k"

Do Svojšic letos zamíří dj a producent Harvey McKay, který se stal jeden z prvních ostrovních umělců pod křídly Drumcode Records. Adam Beyer si ho vyhlídl už v době, kdy vydával své první releasy na Soma Records, který byl založen právě v jeho rodném Glasgow, kde patři k nejzásadnějším postavám tamní techno scény. Po jeho produkci pátrejte třeba na labelech Intec, Cocoon, Filth on Acid nebo Break New Soil, kde mu před pár dny vyšla skladba Forest.

Letošní novinkou festivalu je Exit Melodic Stage, kterou pro vás připravujeme společně s brněnským klubem Exit. Headlinerem zde bude britský producent Marsh, jedna z aktuálních posil labelu Anjunadeep, která svým albem Lailonie z roku 2020 okouzlila všechny fanoušky tohoto stále více populárního hudebního impéria.

svojsice 2022 3